do początku mapa serwisu kontakt  
LUBUSKIE DLA SENIORÓW » V.Blok florystyczny

V.Blok florystyczny :

zajęcia z florystyki  -  16,17 i 18 maja 2018 r.

 

Drodzy Seniorzy

 

Cieszę sie, że zainteresował Was cykl zajęć florystycznych i zebrała się tak liczna grupa uczestników.

Chciałabym, byście na świat roślin i otaczających was przedmiotów spojrzeli innym okiem, wszak florystyka to nie tylko kwiaty i bukiety. Nie wszystko , co piękne musi dużo kosztować - wystarczy rozejrzeć się dookoła, uruchomić fantazję i tworzyć dekorację pozwalające uprzyjemnić spotkania z przyjaciółmi, rodziną, a i chwilie spędzane w zaciszu domowym będą radośniejsze, gdy na stoliku obok stanie ukochana filiżanka wypełniona polnymi kwiatami.

Na naszych zajęciach pokażę, jak w prosty sposób przygotować ciekawe dekoracje roślinne w naczyniach, które pozornie służą do zupełnie innych celów, jakie ,,skarby" roślinne mamy w zasięgu ręki i nie zdajemy sobie  sprawy, że możemy je wykorzystać w naszym tworzeniu. Jak stare, niepotrzebne gazety ,,przerobić" na wiklinę, jak własnoręcznie wykonać stroiki świąteczne.

A przede wszystkim przybliżę Wam środki techniczne, które znane są profesjonalistom, a bardzo ułatwiają pracę z roślinami. Gąbka florystyczna, druty i taśmy, sznurek, pistolet na klej - wiemy, że takie przedmioty są, ale jak się nimi posłużyć ? Tego nauczymy na naszych zajęciach.

W ciągu osiemnastu godzin nie da się poznać wszystkich tajników wiedzy florystycznej, ale da się pobudzić wyobraźnię i zachęcić do tworzenia dekoracji, które umilą nam życie.

Mam nadzieję, że nikt nie będzie żałował, że zapisał się na te zajęcia, a wspólnie spędzony czas i wykonane prace zachęcą was do odkrywania florystycznych tajników.

 

Florystka - Regina Brysik